Odcinek 17

Co w odcinku 17.

Mieszkanie o powierzchni 21 metrów kwadratowych to wyzwanie nie tylko dla ich właścicieli, ale też architektów i projektantów wnętrz. Jak zaaranżować tak niewielką kawalerkę, żeby była nie tylko piękna, nowoczesna i elegancka, ale też funkcjonalna? Nasi architekci mają wprawę w tego rodzaju „zadaniach specjalnych”, w związku z czym i z tą metamorfozą poradzili sobie doskonale.
Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w dwudziestometrowej kawalerce jest biel, która stała się tłem dla mebli i dodatków. Dzięki białym ścianom, pomalowanej na biało podłodze w jodełkę i białej zabudowie kuchennej pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Jeżeli chodzi o styl to mamy tu do czynienia z mieszaniną stylu nowoczesnego, indywidualnych upodobań inwestorki i stylu vintage, czyli lat 60-tych. Kolorowe tapicerowane krzesła doskonale współgrają z prostą kanapą i fotelem-uszakiem w pepitkę. Całość dopełniają plakaty i obrazy, które są prywatną własnością naszej inwestorki. W łazience pojawiła się niewielka, ale funkcjonalna kabina prysznicowa. Jasne płytki od podłogi do sufitu zdecydowanie rozjaśniają wnętrze i sprawiają, że optycznie wydaje się ono znacznie większe.
Dzięki odpowiedniej aranżacji przestrzeni na 21 m2 kawalerki znalazł się przedpokój, salon, sypialnia, kuchnia, jadalnia i łazienka – czyli łącznie aż pięć funkcjonalnych pomieszczeń 🙂

Projekt: Przemysław Lisiecki
Prowadzący: Natalia Świtalska, Maciej Bogaczewicz

Galeria odcinka 17.

Zobacz 17.odcinek Dekorad


 

Za pomoc w realizacji dziękujemy: